PODPIS1

Tekst 1

IDEAL 6000 PASSIV-HAUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 lipca 2011 17:37

Nowym rozwiązaniem zaproponowanym przez aluplast są profile okienne serii Passiv-Haus, polecane szczególnie do domów niskoenergetycznych lub tzw. „domów pasywnych”.

Optymalna ochrona cieplna i wzornictwo spełniające najwyższe wymagania

 

Jednym z ważniejszych zagadnień przy projektowaniu domów pasywnych jest dążenie do uzyskania możliwie dużej szczelności budynku oraz wyeliminowania powstawania mostków termicznych. Kluczowe znaczenie dla uzyskania możliwie niskiego zapotrzebowania na energię ma więc maksymalnie duże ograniczenie strat ciepła. Z tego też względu niezwykle ważną rolę w budynkach pasywnych odgrywają okna, które mają być istotnym elementem szczelnej konstrukcji całego budynku, a jednocześnie jako przegrody cechują się najgorszymi współczynnikami izolacyjności termicznej. Ich znacząca rola przejawia się przy tym zarówno w ograniczeniu start ciepła, jak i pasywnym wykorzystaniu ciepła słonecznego do ogrzania pomieszczeń oraz doświetleniu pomieszczeń. W odpowiedzi na zaostrzone wymagania producenci systemów okiennych opracowują serie okien z przeznaczeniem do domów niskoenergetycznych i pasywnych. Podstawą rozwiązań systemowych aluplast z serii Passiv-Haus mogą być profile Ideal 5000 - pięciokomorowe lub Ideal 6000 - sześciokomorowe, o głębokości zabudowy 70 lub 80 mm. W profilach tych zastosowano wzmocnienia o podwyższonej izolacyjności termiczne,których komory wypełniono wkładem izolującym z pianki poliuretanowej. Są to profile z uszczelnieniem środkowym, gdzie dzięki występowaniu trzeciej uszczelki wydzielona została tzw. sucha komora, w której pracują okucia. Poza spełnianiem najbardziej rygorystycznych norm o ochronie ciepła systemy te w przeciwieństwie do wielu rozwiązań z wykorzystaniem różnego typu nakładek cechuje zwarta konstrukcja i nowoczesne wzornictwo, odpowiadające najnowszym trendom panującym na rynku okiennym. Zaokrąglone linie nadają oknom nowoczesny i harmonijny wygląd.

ideal6000passivhaus
ideal6000passivhaus
  • głębokość zabudowy 80 mm
  • system sześciokomorowy z uszczelnieniem środkowym
  • dzięki występowaniu trzeciej uszczelki wydzielona została tzw. sucha komora, w której pracują okucia, co wpływa na ich trwałość

  • współczynnik izolacyjności termicznej Uf = 1,1 W/m²K

  • możliwość szklenia pakietami o szerokości do 41 mm

  • izolacyjność akustyczna do 47 dB

Poprawiony: środa, 13 lipca 2011 17:48
 

DOSTAWCY

Aluplast

Blyweert

Siegenia Aubi

Uniglass

Foga system

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDZISIAJ29
mod_vvisit_counterWCZORAJ116
mod_vvisit_counterW TYGODNIU338
mod_vvisit_counterTYDZIEŃ TEMU634
mod_vvisit_counterW MIESIĄCU1403
mod_vvisit_counterMIESIĄC TEMU2662
mod_vvisit_counterRAZEM287052