PODPIS1

Tekst 1

IDEAL 8000 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 lipca 2011 17:38

System o głębokości zabudowy 85 mm, z uszczelnieniem środkowym, 6-8 - komorowy.

System Ideal 8000 to nowa propozycja firmy aluplast, w której duży nacisk położono na redukcję parametrów cieplnych i akustycznych. Możliwe było to dzięki zwiększeniu w serii Ideal 8000 głębokości zabudowy profili do 85 mm, zwiększeniu do ośmiu liczby komór w kształtownikach oraz trzem uszczelkom. W systemie tym, dzięki poszerzeniu wrębu szybowego, istnieje możliwość stosowania energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 51 cm, co pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną. Dzięki wydzieleniu przez trzecią uszczelkę tzw. suchej komory w której pracują okucia, zwiększa się żywotność i trwałość mechanizmów okuciowych.

 

W ramach systemu kształtowników Ideal 8000 następuje połączenie dwóch różnych dróg do uzyskiwania ponadprzeciętnych oszczędności energii poprzez ograniczanie przenikalności cieplnej całej konstrukcji okiennej. Z jednej strony, kształtowniki zwiększają swoją głębokość i ilość wewnętrznych komór, a z drugiej następuje częściowa rezygnacja ze stosowania stalowych wzmocnień stalowych na rzecz technologii „bonding inside” polegającej na wklejaniu pakietu szyby zespolonej we wrąb skrzydła okiennego.

 

Podobnie jak wszystkie serie profili aluplast system Ideal 8000 cechuje wielość wariantów konstrukcyjnych, wzajemna kompatybilność profili, a przede wszystkim swoboda w zakresie wyboru optymalnego rozwiązania.

 

Konsekwencją poszukiwania oszczędności energii cieplnej poprzez zwiększanie głębokości kształtowników i liczby komór jest pojawienie się w ofercie nowego, sześciokomorowego wariantu Ideal 8000 o głębokości zabudowy 85 mm. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania  pakietu trzech szyb zespolonych wypełnionych argonem o szerokości do 51 mm, co gwarantuje najlepsze parametry cieplne okna przy relatywnie niskim koszcie zastosowanych rozwiązań.

180005_180091_120833
180005_180091_120833
180x05_180x20_nakladki

Współczynnik przenikalności cieplnej profili Uf=1,0 W/m2K sytuuje go w gronie rozwiązań o podstawowym znaczeniu dla inwestorów zainteresowanych budownictwem energooszczędnym. Możliwość stosowania energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 51 cm pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną. Na przykład okno referencyjne o wymiarach 1230 x 1480 mm przy zastosowaniu pakietu szybowego o współczynniku Ug=0,5 W/m2K W/m2K osiąga współczynnik izolacji termicznej wynoszący Uw=0,76 W/m2K.

 

W ramach systemu Ideal 8000 mamy również do czynienia z innym innowacyjnym rozwiązaniem wpływającym na poprawę parametrów cieplnych profili, a przynoszącym jednocześnie szereg dodatkowych korzyści. Innowacją w serii Ideal 8000 jest zastosowanie technologii wklejania szyb
w profil.
W profilach tych następuje częściowa rezygnacja ze stosowania stalowych wzmocnień na
rzecz technologii „bonding inside” polegającej na wklejaniu pakietu szyby zespolonej we wrąb skrzydła okiennego.

 

Elementem, dzięki któremu skrzydło okienne zyskuje i zachowuje swoje właściwości statyczne staje się szyba zespolona. Widoczna we wrębie szklenia pod szybą płetwa centrująca wraz z warstwą specjalnego kleju nakładanego na całym obwodzie styku szyby z ramą sprawia, że w każdej chwili wszystkie płaszczyzny szkła znajdują właściwe podparcie, co nie tylko jest zjawiskiem korzystnym dla wyrównywania naprężeń powstających w taflach pakietu, ale również stabilizuje i utrzymuje w dopuszczalnych granicach podatność kształtownika na odkształcenia pod wpływem działania sił powstających na skutek zewnętrznych zjawisk atmosferycznych oraz obciążeń eksploatacyjnych.

W ramach tych systemów pozostawiono opcjonalną możliwość stosowania wzmocnień stalowych w skrzydłach, co jest szczególnie istotne w przypadku okien kolorowych oraz konstrukcji o większych gabarytach.

 

„Bonding inside”, czyli technologia wklejania szyby we wrąb skrzydła przyczynia się także do obniżenia wartości liniowego mostka termicznego powstającego na styku szyby z profilem, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie wartości współczynnika przenikania ciepła konstrukcji okiennych wykonywanych z profili systemu Ideal 8000.

Dzięki stałemu połączeniu szyby i skrzydła zmniejsza się ryzyko wykrzywienia, wygięcia, a także osiadania skrzydła. Metoda ta minimalizuje ryzyko pęknięć szyb w wyniku naprężeń punktowych oraz wydłuża czas eksploatacji skrzydeł bez potrzeby ich regulacji.

 

 

Profile Ideal 8000 cechuje również niezwykły "design", który pozwala osiągać oryginalne rozwiązania architektoniczne. To linia dla osób ceniących swobodę wyboru, łącząca ze sobą walory estetyczne z wymaganiami technologicznymi.

 

Zalety profili serii Ideal 8000:

  • Głębokość zabudowy 85 mm
  • Profil 6-8 - komorowy
  • Możliwość zastosowania  pakietów szybowych o wymiarach do 51 mm
  • współczynnik izolacyjności termicznej Uf = 1,0 W/m²K
  • System z uszczelnieniem środkowym wyposażony w trzy uszczelki
  • Dwa warianty skrzydeł: niezlicowane i półzlicowane o oryginalnym designie
  • Większa stabilność okien dzięki usztywniającemu współdziałaniu szyby
  • Duża powierzchnia klejenia pomiędzy szybą a profilem
  • O 20% lepsza izolacyjność cieplna w stosunku do tradycyjnych rozwiązań
  • Lepsze zabezpieczenie przed włamaniem – brak możliwości wypchnięcia szyby ze skrzydła, dzięki obwodowej szczelinie z klejem
  • Zmniejszenie ilości przypadków pękania szyb w wyniku błędnego zaszklenia
  • Lepsza izolacyjność akustyczna poprzez bezpośrednie powiązanie skrzydła z szybą
Poprawiony: środa, 13 lipca 2011 17:55
 

DOSTAWCY

Aluplast

Blyweert

Siegenia Aubi

Uniglass

Foga system

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDZISIAJ35
mod_vvisit_counterWCZORAJ116
mod_vvisit_counterW TYGODNIU344
mod_vvisit_counterTYDZIEŃ TEMU634
mod_vvisit_counterW MIESIĄCU1409
mod_vvisit_counterMIESIĄC TEMU2662
mod_vvisit_counterRAZEM287058